Másodlagos fejfájások
1. MOH fejfájás
Az MOH, vagyis a túlzott fájdalomcsillapító-használat (medication overuse headache=MOH) miatti fejfájás a leggyakoribb szekunder fejfájás. Tünetei hasonlóak a tenziós fejfájáshoz vagy a migrénhez, és általában akkor fordul elő, ha valaki havonta több mint 15 napig szed fájdalomcsillapítót. Az MOH-t okozó gyógyszerek közé tartoznak az opioid fájdalomcsillapítók, az acetaminofen, az aszpirin és az ibuprofén is.
2. Szinusz fejfájás
A szinusz fejfájást a szinuszok, vagyis az arckoponya csontjainak üregeiben fennálló gyulladások váltják ki. Tompa, lüktető fájdalommal jár a szem, az arc és a homlok környékén, mely mozgás vagy megerőltetés hatására súlyosbodhat, és néha átterjedhet a fogakra és az állkapcsokra is. Általában orrváladék is kíséri. Egyéb tünetei lehetnek az orrdugulás, a láz, az émelygés, valamint a fény- vagy hangérzékenység.
3. Koffeines fejfájás
Az erős koffeinfogyasztás – napi több mint négy csésze kávé – fejfájást okozhat, ahogy a koffein hirtelen megvonása is. A migrénszerű fejfájás a koffeinnel való leállást követő 24 órán belül alakul ki. Egyéb lehetséges tünetei: fáradtság, ingerlékenység vagy hányinger. A fejfájás a teljes koffeinmegvonást követően hét napon belül megszűnik.
4. Menstruációs fejfájás
A menstruációs fejfájás a menzesz napjaiban, esetleg közvetlenül előtte, ritkábban pedig a peteérés idején alakul ki. A tünetei hasonlóak a migrénhez, de tovább tarthatnak.
5. Másnapos fejfájás
A túlzásba vitt alkoholfogyasztás lüktető fejfájást okozhat másnap. Ezeket a migrénszerű fejfájásokat általában a fej mindkét oldalán érezzük, a mozgás pedig csak súlyosbítja. Rendszerint hányinger és fényérzékenység is társul hozzá.