Észak-Koreában az élet minden területére szigorú szabályok vonatkoznak, így természetesen nem kivétel ezalól az ismerkedés sem. A diktatúra lakói számára nem olyan könnyű a pártalálás, mint például az európai vagy az amerikai embereknek.
Bár a korlátozások az 1990-es évek óta kis mértékben oldódtak, még mindig nincs egyszerű dolguk az ottélőknek.
Ilyen az ismerkedés Észak-Koreában
Az NK News és a The Guardian egy egykor Phenjanban élő disszidenst kérdezett a témáról, aki érthető módon nem vállalta a nevét. Elárulta, hogy az állam azt szeretné, ha a férfiak és a nők nem szerelmükként, hanem forradalmi elvtársukként tekintenének egymásra, tehát a kapcsolataikban is a diktatúra érdekeit tartanák leginkább szem előtt. A lakók azonban az évek múlásával egyre inkább visszautasítják ezt a felfogást.
Hozzátette, az emberek nem utazhatnak szabadon az országban, így a párkeresés is korlátozott. A húszas éveiben még ultrakonzervatív normák szerint kellett élniük, ám ezek mára egy kis mértékben oldódtak, aminek az állam egyáltalán nem örül. A szerelemnek azonban még ők is nehezen parancsolnak. Az ismerkedésnek viszont igyekeznek. A pároknak muszáj elfogadniuk és betartaniuk az írott, valamint íratlan szabályokat. Az ismerkedési lehetőségek egyébként nagyban függenek az illető korától.
Az iskolákban nem nézik jó szemmel a randevúzást
A The Guardian és a Daily NK is beszámolt arról, hogy az iskolákban, egyetemeken elvileg tiltott az ismerkedés, illetve a nyilvános érintkezés, azaz a csókolózás, a kézfogás és az ölelkezés is. A fiatalok érzelmeit persze nem lehet korlátozni, és teljesen természetes, hogy a sok együtt töltött idő során kialakulnak köztük szorosabb kapcsolat, ezt azonban igyekeznek titkolni. A disszidens elmesélte, hogy mivel nem mutatkozhattak nyilvánosan, általában éjszaka vagy rejtett helyeken, például a parkok fái mögött, a lakások pincéiben vagy a nagyobb eseményeken, például születésnapi ünnepségeken találkoztak.
Egy álnéven megszólaló észak-koreai disszidens arról is beszámolt, hogy a diákok a tanítás után vagy hétvégente éttermekben, boltokban és a tengerparton is randevúznak, és egyre többen feszegetik a határokat azzal, hogy a közösségi területeken sem hanyagolják a fizikai érintkezést. Ám ezzel nemcsak a rosszalló tekinteteket és a megvetést, hanem a büntetéseket is kockáztatják, bár a források szerint az állam egyre elnézőbb a szerelmesekkel. Mivel a tanulóknak rengeteg kötelező elfoglaltságuk van, alig marad idejük a külön programokra, az ismerkedésre, így nem csoda, hogy legfőképpen a kampuszokon vagy a családjuk ismerősei között találnak csak párt.
Észak-Koreában egyébként nincs szexuális felvilágosítás az iskolákban, és a nőktől elvárják, hogy szűzen lépjenek házasságra. Persze, ez nem mindig valósul meg, és nem csak azért, mert a fiatalok nem szeretnének várni az esküvőig: a kötelező sorkatonaság során sajnos rengeteg nő válik nemi erőszak áldozatává.