Jump to content

Ezért használj körömvirágot

2021. 04. 08. 08:39

A körömvirág kötelező kelléke minden egyes háztartásnak, hiszen amellett, hogy gyulladáscsökkentő és tisztító hatású, külsőleg és belsőleg is számos probléma hatékonyan kezelhető vele.

Külsőleg használhatod kenőcsként

A bőr gyógyítására a körömvirág főzetét, illetve vizes vagy alkoholos kivonatát használják, vagy kenőcsként alkalmazzák. A növénynek sebgyógyulást elősegítő, gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató hatása van. Nehezen gyógyuló, enyhébb égési, vágott vagy forrázott sebek, hegesedések jól kezelhetőek vele, de bevethető ekcéma, bőrviszketés, pattanások, véraláfutás esetén is.

Mire használhatod még?

  • Antibakteriális, fertőtlenítő, vírusölő, gombaölő, fájdalomcsillapító hatású.
  • Puhítja, regenerálja, fiatalítja a bőrt, stimulálja a kollagén képződését, harcol a szabad gyökök ellen.
  • Luteintartalmának köszönhetően enyhe SPF-tartalmával védi bőrödet a káros UV-sugaraktól is, így csökkenti a leégés esélyét.

Fontos: a fészekvirágzatúak családjának fajaival szembeni allergia esetén semmilyen formában se használd a körömvirágot. Allergiás reakciók a legtöbb esetben olyan készítmények használata során léphetnek fel, melyek a virágokon kívül a csészeleveleket is tartalmazzák. Ebben az esetben olyan körömvirág-kivonatot tartalmazó termékeket válassz, amiben csak a szirmok vannak.

Körömvirágkenőcs: készítsd el otthon!

Két marék növényt (szárát, virágját, levelét) vágd össze. Jó minőségű disznózsírból fél kilónyit melegíts fel, mintha húst akarnál sütni. Ebbe a forró zsírba tedd a felaprított körömvirágot, hagyd egy kicsit sercegni, keverd meg, majd vedd le a tűzről. Lefedve egy napig hagyd állni. Másnap kicsit melegítsd fel, és egy vászonkendőn keresztül szűrd át egy edénybe. A zsírt shea- és/vagy kakaóvajjal helyettesítheted.

(Forrás: nlcafe.hu / fotó: pixabay.com)
divatesszepseg_sticky_layer_redesign