
Néha egy samponváltás megoldja a problémát, de előfordul, hogy olyan okok állnak a gyors hajzsírosodás hátterében, amikre nem is gondolnál. A következők például sokaknál gondot okoznak.
A fejbőrön található természetes faggyú segít, hogy hidratáltak és fényesek maradjanak a szálak. A fésülés azonban stimulálja a faggyútermelést, a felhalmozódott anyagot pedig a kefével átviszed a tincsek többi részére is, így még zsírosabb hatást kelt majd a haj. Ezért is nem szabad túlzásba vinni: a legjobb, ha naponta maximum 2-3 alkalommal fésülködsz, de ha mégis úgy érzed, többre lenne szükséged, ne a tövektől kezdd a folyamatot, hanem 5-10 centivel lejjebb.
Az sem mindegy, hogy mennyire figyelsz oda a hajkefédre. Ha nem tisztítod rendszeresen, és benne hagyod az elhalt szálakat, illetve az ezeken található faggyút, akkor a fésülés során azt folyamatosan újra felviszed a hajadra, ezzel fokozva a zsíros hatást.
Az ember sokszor akaratlanul is megérinti az arcát, a haját, ám ha ezt túl sokszor teszed, az bizony nemcsak pattanásokat, hanem zsírosságot is okozhat. Így ugyanis a kezeden felhalmozódott faggyút és szennyeződéseket átviszed a szálakra, melyek hamar piszkosnak tűnnek majd.
Akármilyen meglepő, a párnahuzat is lehet a ludas. Alvás közben az elhalt hámsejtek, a szennyeződések és az arcodról, hajadról származó faggyú az anyagra kerül, és később folyamatosan érintkezik a bőröddel, valamint a hajaddal. Ezért fontos, hogy kéthetente legalább válts huzatot, ha pedig igazán fényes és selymes hajzuhatagra vágysz, válassz selyemanyagút.