Ez a helyzet senkinek sem könnyű. Ahogy Sherry Benton pszichológus fogalmaz, rengetegen szenvednek a pandémia-fáradtságtól, melynek legyőzése érdekében és a lelki egyensúly lehető legnagyobb mértékű visszanyerése érdekében fontos lépéseket tenni. Ehhez először is végig kell gondolni, hogy korábban mik voltak azok a dolgok, amelyek a lelki jólléthez hozzájárultak: az emberi kapcsolatok, a fizikai aktivitás, vidám elfoglaltságok, a kreativitás kibontakoztatása, és olyan tevékenységek, amelyek új célok kitűzését teszik lehetővé.
Bár a fentiek között több olyan is van, amelyre jelenleg nincs mód, a többit se dobjuk a hátunk mögé! A pszichológus szerint érdemes végiggondolni, miket hagyunk ki indokolatlanul, ami nagyon hiányzik a jókedv megtartásához. A következő hat egyszerű dolog segíthet elindulni azon az úton, ami a helyzettől megtépázott lélek kiegyensúlyozottságának visszanyerése felé vezet.
A normál mindennapokban az ember sorra kihívásokkal találkozik, ami működésben, mozgásban tartja elméjét. Most, amikor minden lelassult, és nincsenek ilyen tényezők, érdemes tudatosan generálni néhányat. Kipróbálni egy-egy igen összetett receptet, kézbe venni és elolvasni egy bonyolultabb könyvet, kipróbálni magunkat egy ismeretlen hobbiban. A szakértő szerint minél inkább igénybe vesszük az agyunkat egy elfoglaltsággal, annál inkább segít a pandémia elviselésében.
A kialakult helyzetben nagyon sokan hagytak fel azzal a sporttal, amit régen űztek, és a sok otthon tartózkodás mellett különösen mozgásszegénnyé vált az életmódjuk. Ezt nemcsak a hangulat, de az egészség érdekében is fontos kézbe venni, és megtalálni a módot a mozgásra. A pszichológus nagy sétákat, biciklizést javasol, és felhívja a figyelmet az online órákra, melyeket a csoportos foglalkozások kedvelői otthonukban is igénybe vehetnek. Hozzáteszi, hogy az étkezés és alvás megfelelő ritmusát is fontos tartani, ami ugyancsak felborulhatott a pandémia miatt.