Mindegy, hogyan vált valaki az ellenségeddé, a történetben a te hozzáállásod a fontos. Ha hagyod, akkor tönkretehetik az ellenségeid az életedet, de ha a következő szempontokat átgondolod, rájössz, miért kell szeretni őket a saját érdekedben.
1. Megtanítanak kezelni az indulataidat
Az ellenségeidet használhatod arra, hogy tanulj magadról. Az igazságtalanságaikkal természetes módon indulatokat gerjesztenek benned, amiket ezen keresztül megtanulhatsz jól kezelni. Milyen jól jön majd, például gyereknevelés közben, hogy már megedződtél a harag területén az ellenségeid miatt.
2. Szövetséges válhat belőlük
Ha eldöntöd, hogy márpedig szeretni fogod az ellenségeidet, akkor kénytelen leszel kapcsolatot tartani velük és valamiféle közös pontot keresni, amin keresztül kapcsolódni tudtok. A végén még az is lehet, hogy kiderül, hogy félreismertétek egymást, és szövetség alakul ki köztetek.
3. Erősödik a pozitív éned
Amikor körülvesznek a negatív érzelmek, és úgy érzed, sok rosszakaród van, akkor a legkisebb pozitív történés is hatalmassá nőhet a szemedben. Kapaszkodsz az apró örömökbe, ami a javadra válik hosszútávon. Örülni tudsz egy régi barátnak, akit addig természetesnek vettél, örülsz annak, hogy süt a nap, vagy hogy a gyerekeid feltétel nélkül szeretnek. Ez komoly ajándék, amit az ellenségeidtől kaphatsz.
4. Őszinteségre nevel
Mert lehet, hogy nem is az ellenséged, és nem is akar rosszat neked, csak egymásra halmozzátok a félreértéseket, és csupán kommunikációs probléma van köztetek. Megtanulod, hogy az egyenes út a legjobb, odamész, és rákérdezel, amivel máris elvetted az élét a problémának. Az őszinteség pedig az élet minden területén jó szolgálatot tehet neked, úgyhogy érdemes gyakorolni az ellenségeiden.