Hosszas elnyúlás a kádban vagy egy szupergyors zuhany? Míg az első az otthoni megnyugvás és regeneráció szinonimája lehetne, az utóbbira sokan a rohanó hétköznapokban folytatott tisztálkodásként gondolnak. Mindegyiknek megvan a maga helye és ideje, bár felmerül a kérdés, melyik igazán egészséges a szervezetnek.
Betegség esetén sokan egy kellemes, kamillás ülőfürdőre vágynak, másoknak a lazítás el sem képzelhető egy rózsaillatú fürdővíz nélkül. A tisztaság érdekében pedig nem biztos, hogy jó ötlet egyből a kádba ugrani, jobb picit odafigyelni a részletekre.
Elsősorban minden attól függ, hogy mennyire tiszta is az adott kád. Bár ez triviálisnak tűnik, a kiábrándító valósághoz hozzátartozik, hogy a bostoni Simmons College kutatása szerint egy átlagos kád százszor több baktériumot tartalmazhat egy szemetesládánál.
Az elhalt hámsejtek és a nedves közeg különösen kedvez a szaporodásuknak. A téma szakértői ezért javasolnak nagyjából heti két alkalommal alapos, fertőtlenítő tisztítást a fürdőkádaknál és zuhanytálcáknál.