Ragaszd be
Harmadik és negyedik lábujjaidat ragaszd össze ragtapasszal. Furán hangzik, de a két ujjad között található egy ideg, ami sokkal érzékenyebb, így a magassarkúban való járással járó fájdalom először ott jelentkezik. Ha magassarkú szandált viselsz, nincs könnyű dolgod, de átlátszó ragtapasszal is dolgozhatsz.
Izzadásgátló
Nem csak a lábszag miatt érdemes izzadásgátlót használni: a legkisebb izzadság és nedvesség is vízhólyagot okozhat, ráadásul az izzadt lábfejek könnyebben megdagadnak, így előbb érzed a fájdalmat. Mielőtt felveszed a cipőt, fújd be lábadat és használj hintőport.
Csiszold le a sarkat
Új cipő, csúszós sarok? Ha vadonatúj magassarkút vetsz be élesben, azt tanácsoljuk, hogy dörzspapírral óvatosan csiszold le kicsit a cipő sarkát, hogy jobban tapadjon és ne csússz el. De tényleg csak óvatosan!
Teával szagtalaníts
Használt magassarkúba bújni nem mindig üdítő érzés. Használat előtti estén száríts ki két használt teafiltert, majd tedd éjjelre a cipődbe. Reggelre eltünteti a kellemetlen szagokat, és sokkal frissebb érzés lesz belebújni.
Tágíts jéggel
Van olyan cipőd, ami kicsit szorít, esetleg nyomja a lábujjaidat? Azok a legkellemetlenebb magassarkúk… Tölts meg vízzel zárható műanyag tasakot, és nyomkodd be a vizes zacskót a cipő orrába, majd tedd a cipőt éjjelre a fagyasztóba. Lehet, hogy kicsit furán hangzik a művelet, de reggelre csodával határos módon kitágul a cipő orra.
Zoknival és hajszárítóval
A szűkebb cipők tágításának másik módszere, ha felveszel egy jó vastag gyapjú zoknit, vagy több vékonyabbat, tuszkold be lábaidat a szűk cipő orrába, és kezdd el hajszárítóval fújni a forró levegőt a cipőre. Így tágulást tudsz elérni.
Talpbetét
Drogériákban kapható sokféle zselés talpbetét, melyet kifejezetten magassarkúkra fejlesztettek ki. Ha fontos, hogy hosszú időn át jól érezd magad a tűsarkúban, érdemes bevásárolni a drágább és jobb minőségű talpbetétből.